تفاوت پیلاتس و باراسل در چیست ؟

پیلاتس چیست ؟

امروزه پیلاتس تبدیل به  یک ورزش پرطرفدار شده است. این ورزش متشکل از حرکاتی است که بیشتر روی انعطاف و قدرت کلی بدن متمرکز هستند. این حرکات به گونه‌ای هستند که با مداومت و به مرور زمان بدون اینکه عضلات را حجیم کنند یا آنها را از بین ببرد، شما را به اندام ایده آلتان می رساند. این ورزش اولین بار توسط ژوزف پیلاتس پایه گذاری شد. او پیلاتس را به نام ورزش علم کنترل بدن نامگذاری کرد و بعد از مرگ وی شاگردانش نام این رشته ورزشی را به پیلاتس تغییر دادند.

ورزش پیلاتس

 علم کنترل بدن یا همان کنترلوژی در حقیقت همان ورزش پیلاتس است که باعث ایجاد هماهنگی کامل بین جسم و روح و ذهن به طور هدفمند و موثر می‌شود. این ورزش برای افراد مسن هم بسیار مفید است و می تواند قدرت بدنی از دست رفته جوانی را تا حدودی به آنها بازگرداند و بدن را منعطف کند. باعث اصلاح اشکالات ستون فقرات و گردن نیز میگردد و عضلات این نواحی را تقویت میکند.

تمرینات پیلاتس

فرق ورزش پیلاتس با ورزش باراسل در چیست؟

 در حقیقت باید گفت که باراسل و پیلاتس هر دو ورزش های انعطافی، قدرتی و کششی هستند. تفاوت پیلاتس و باراسل این است که حرکات باراسل بسیار سنگین‌تر است. باراسل شامل حرکات کششی و قدرتی بیشتری می‌باشد. تمرکز عمده ورزش باراسل بیشتر بر روی شکم پهلوها و ران ها هست و به تقویت عضلات این نواحی کمک فراوانی می‌کند. در نتیجه شما به سرعت با انجام ورزش باراسل به عضلاتی زیبا، کشیده و قوی در ناحیه شکم، پهلو و پاها خواهید رسید. به دلیل سنگین بودن تمرینات باراسل زودتر به نتیجه و اندام دلخواه تان دست پیدا خواهید کرد. اما پیلاتس ورزشی برای اصلاح ستون فقرات و افزایش قدرت کلی و عمومی بدن می باشد و تمرینات آن سبک تر و راحت تر از حرکات باراسل هستند و برای افرادی که بعد از مدت طولانی می‌خواهند ورزش را شروع کنند مناسب تر است.

ورزش باراسل

 صادقانه باید گفت با توجه به مواردی که از تفاوت پیلاتس و باراسل گفته شد اگر به دنبال بدنی سالم، قوی، اندامی کشیده و زیبا هستید باید ورزش را در برنامه زندگی خود قرار دهید. اما باید به نیاز بدن و توده بدنی خودتان توجه کنید.
در کل هر دو ورزشهایی کششی و قدرتی هستند که روی زیبایی اندام شما و قدرتمندی بدن شما تاثیر می گذارند. تفاوت پیلاتس و باراسل در این است که حرکات باراسل به مراتب سنگین تر و موثرتر بر روی اندام های شما عمل می کند.
اگر قصد لاغری و تناسب اندام دارید و میخواهید عضلاتی کشیده، زیبا، بدنی منعطف، قدرتمند و سالم داشته باشید ورزش باراسل شما را خیلی سریع به هدفتان می‌رساند و اگر به دنبال اصلاح ستون فقرات و برطرف کردن درد در نواحی مختلف بدنتان هستید و انجام حرکات کششی و آرام را دوست دارید ورزش پیلاتس بهترین گزینه برای شما خواهد بود و به مرور قطعاً روی اندام شما تاثیر خواهد گذاشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *